Сертифікація заготівлі дикоросів
Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Заготівля дикоросів є одним з наших основних видів діяльності, де ми маємо багаторічний досвід.
Сертифікація об’єктів рослинного світу (дикоросів) охоплює сферу, пов’язану із збиранням та частковою переробкою для комерційних цілей природних дикорослих судинних рослин (у тому числі їхніх частин і продуктів життєдіяльності), водоростей та грибів на всіх стадіях розвитку відповідно до вимог стандартів.
Ми маємо досвід сертифікації заготівлі дикоросів за міжнародними та приватними стандартами: Органічний Регламент ЄС, Органічний Стандарт Канади (COR), Bio Suisse (Швейцарія), Naturland (Німеччина), KRAV (Швеція) в Україні та за її межами.
Асортимент продукції дикоросів, що сертифікується нами в Україні (та інших країнах) дуже широкий: дикорослі ягоди, лікарська сировина, гриби, деревні соки, всього понад 200 найменувань.
Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.
Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.
Вимоги до заготівлі дикоросів
Загальними вимогами до органічної заготівлі дикоросів є:
- Здійснення збору або заготівлі органічних дикоросів повинне запобігати будь-якому забрудненню навколишнього природного середовища та виключати виснаження їхніх ресурсів. Збирання об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, з метою отримання прибутку заборонено.
- Збір повинен відбуватися на визначених територіях зростання дикорослих рослин. Ключовою вимогою при цьому є відсутність обробки територій збору речовинами забороненими в органічному виробництві протягом останніх 3-х років. До територій збору можуть належати:
- природні угіддя, ареали зростання популяцій рослин;
- сади (плодово-ягідні багаторічні насадження), що використовуються лише для збору плодів та ягід, за умови, що інша сільськогосподарська діяльність в садах не ведеться;
- землі, що є перелоговими протягом останніх трьох років;
- території, на яких ведеться випасання худоби та заготівля сіна, у випадку, якщо вони не удобрюються і максимальна кількість тварин на 1 гектар не перевищує кількості, визначеної в органічному законодавстві.
- Методи, техніки та кількості збору не повинні шкодити популяціям рослин та грибів, а система заготівлі повинна бути належним чином організована.
Стандарти
Органічне законодавство України
Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.
Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС
Сертифікація відповідно до Стандарту МАОС, що еквівалентний Регламентам ЄС, наразі є єдиною можливістю для експорту органічної продукції з України в ЄС.
Регламент ЄС 2018/848
Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.
Органічний Стандарт Канади (COR)
Сертифікація відповідно до Стандарту Канади є важливою умовою експорту органічної продукції в Канаду, а також допоможе експортувати в США.
Bio Suisse
Сертифікація відповідно до стандарту Bio Suisse є обов'язковою умовою для експорту продукції до Швейцарії.
Naturland
Сертифікація відповідно до стандарту Naturland дає додаткові переваги під час експорту продукції в Німеччину.
KRAV
Сертифікація відповідно до стандарту KRAV дає додаткові переваги під час експорту продукції в Швецію.
Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашим фахівцем
Василь Шукалович
Провідний фахівець із сертифікації