Стандарти

Зробіть Ваш вибір!

Велика кількість органічних стандартів спантеличує виробників органічної продукції та ускладнює їх вибір. Вибір найбільш придатного органічного стандарту для сертифікації, в першу чергу, залежить від кінцевого споживача органічної продукції. Найважливіші країни-імпортери органічної продукції та зростаюче число країн-виробників органічної продукції регулюють органічний ринок, тобто продукція повинна бути сертифікована відповідно до придатної постанови/стандартів, щоб продаватися на відповідному ринку як «органічна»:

Найважливіші ринки:

У країнах, що не є членами Європейського Союзу застосовується стандарт Міжнародних акредитованих органів сертифікації з органічного виробництва і переробки, еквівалентний Регламентам Ради (ЄС) № 834/2007 та № №889/2008. Завантажити стандарт можна тут.

Шановні виробники! Зверніть, будь ласка, увагу на те, що 10 липня 2018 року був прийнятий Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Зазначеним Законом України запроваджується чітка та прозора система реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння, визначається механізм державного контролю за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється їхня відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Разом з цим регламентуються процедури сертифікації органічного виробництва й обігу органічної продукції, а також встановлюються вимоги до органів сертифікації та визначаються їхні функції. Закон набере чинності через 6 місяців після прийняття та буде введений у дію 2 серпня 2019 року. Ознайомитися з повним текстом чинної версії Закону Ви можете за цим посиланням.

Існує також широкий спектр приватних органічних стандартів, власниками яких, зазвичай, є фермерські асоціації. Залежно від країни приватне органічне маркування може бути важливим, тому що споживачі довіряють тільки їх «логотипу».

Приклади важливих приватних органічних маркувань:

 • Bio Suisse (Швейцарія)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.biosuisse.ch

 • Demeter (поширені по всьому світі)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.demeter.net

 • Naturland (Німеччина та весь світ)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.naturland.de

 • Soil Association (Великобританія)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.soilassociation.org

 • KRAV (Швеція)

  завантажити. Для більше детального ознайомлення завітайте на www.krav.se

 • Зазвичай кожен оператор у виробничому ланцюжку (виробник, переробник, трейдер тощо) повинен щороку проходити інспекцію та сертифікацію.

   
   
   

  Щоб тримати руку на пульсі новин органічного ринку, підпишіться на нашу розсилку.