Органічне законодавство України

Цей стандарт відкриває доступ на ринки:

України та є базовим і обов'язковим для можливості використовувати термін «органічний» при маркуванні продукції в Україні.

Інформація про стандарт

Органічне законодавство України фактично представлене рядом нормативних документів. Є кілька основних, серед яких є:

  • Закон України №2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»;
  • Наказ Мінагрополітики від 22.02.2019 р. №67«Про затвердження державного логотипа для органічної продукції»;
  • Порядок (детальні правила) органічного виробництва та обігу органічної продукції, затверджений постановою КМУ від 23.10.2019 р. №970;
  • Перелік речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях, затверджений наказом Міністерства економіки України від 09.06.2020 р. №1073.

Нормативні документи містить детальні вимоги до органічного виробництва різних категорій продукції, зокрема продукти рослинництва, тваринництва, аквакультури, перероблені харчові продукти і корми. Сертифікація за даним стандартом дає право операторам виробляти та вводити в обіг свою органічну продукцію на ринку України з використанням на маркуванні українського органічного знаку.

Органік Стандарт акредитований Національним Агентством з Акредитації України для проведення інспекційно-сертифікаційних робіт згідно з цим стандартом та включений до Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Реєстраційний код Органік Стандарт, як органу сертифікації за вимогами законодавства України, для продуктів українського походження: UA-ORGANIC-001.

Додаткові матеріали

Атестат акредитації

Завантажити файл (pdf, 347.53 KB)

Перелік документів, які Оператор повинен надати органу сертифікації

Завантажити файл

Брендбук

щодо використання торгової марки Органік Стандарт

Завантажити файл

Методичні рекомендації

щодо застосування законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції

Завантажити файл (PDF, 1.39 MB)

Методичні рекомендації

щодо маркування органічних харчових продуктів та кормів

Завантажити файл (pdf, 1.42 MB)

Почати легко