Сертифікація допоміжних продуктів (ЗЗР, добрив, кормів тощо)

Проведення сертифікації та підтвердження допоміжних продуктів для виробництва та обігу органічної продукції є одним з наших основних видів діяльності, де ми маємо багаторічний досвід.

Допоміжні продукти — засоби захисту рослин, добрива, меліоранти та інокулянти, кормові матеріали та добавки, засоби для прибирання та дезінфекції, зоотехнічні засоби та інші засоби для тваринництва, технологічні добавки та матеріали для переробки та пакування тощо, що дозволені для використання в органічному виробництві відповідно до вимог стандартів.

Сертифікація та підтвердження допоміжних продуктів та методів відбувається за приватним стандартом Органік Стандарт, що враховує вимоги Органічного Регламенту ЄС та Органічного Стандарту Канади.

Асортимент сертифікованих та затверджених для використання в органічному виробництві допоміжних продуктів Органік Стандарт дуже широкий, понад 600 продуктів та майже 200 виробників та дистриб'юторів.

Сертифікація та підтвердження здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та/або самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження видається Сертифікат або Підтвердження для використання в органічному виробництві. Також інформація про продукти та виробника або дистриб'ютора додається до «Переліку допоміжних продуктів та методів, дозволених для використання в органічному виробництві», який щорічно оновлюється.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до допоміжних продуктів

Загальними вимогами до органічних допоміжних продуктів є:

  • Допоміжні продукти можуть бути рослинного, тваринного, мікробного, мінерального походження, за винятком випадків, описаних органічними стандартами.
  • Використання ресурсів, що не відновлюються і продуктів не сільськогосподарського походження має зводитися до мінімуму.
  • Виключення застосування ГМО, похідних ГМО або продуктів, вироблених генетично модифікованими організмами.
  • Надається перевага біологічним, механічним, фізичним методам виробництва допоміжних продуктів.
  • Дієві речовини допоміжних продуктів походять зі списку дозволених органічними стандартами (зазвичай додатками до них). До уваги береться, окрім дієвих речовин, також технологічні добавки та «інертні» компоненти (ко-формулянти), які додаються в готовий продукт для покращення фізичних властивостей допоміжного продукту.
  • Виготовлення, використання та утилізація речовини допоміжного продукту не має шкодити навколишньому середовищу.
  • Дієва речовина допоміжного продукту має найменший негативний вплив на здоров'я людини чи тварин та мінімальний вплив на довкілля в порівнянні з альтернативними речовинами.
  • Обмеження застосування ДП вхідними продуктами з органічного виробництва, природними речовинами, або речовинами, які отримані природним шляхом та малорозчинними мінеральними добривами.
  • Суворе обмеження використання хімічно синтезованих речовин.
  • Зведення до мінімуму використання ресурсів, що не відновлюються, і продуктів несільськогосподарського походження.
  • Рослини мають отримувати поживні речовини переважно через екосистеми ґрунту, а не за допомогою розчинних добрив, що вносяться в ґрунт. Застосування мінеральних азотних добрив в рослинництві не допускається.
  • Забороняється використовувати матеріали з інтенсивного тваринництва.
  • Відокремлення (у часі та просторі) між сертифікованою та не сертифікованою продукцією, приділяючи особливу увагу ризикам змішування.

Стандарти

Стандарт з виробництва та обігу допоміжних продуктів для використання в органічному сільському господарстві та виробництві органічних харчових продуктів і кормів

Стандарт з виробництва та обігу допоміжних продуктів для використання в органічному сільському господарстві та виробництві органічних харчових продуктів і кормів

Сертифікація або затвердження допоміжних продуктів (ЗЗР, добрив, кормів тощо) надає додаткові маркетингові можливості та переваги.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашими фахівцями

Іван Гавран

Провідний фахівець із сертифікації