Сертифікація бджільництва

Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Бджільництва є одним з наших основних видів діяльності, де ми маємо багаторічний досвід.

Органічне бджільництво — органічне виробництво, пов’язане з утриманням та розведенням бджіл для отримання продукції тваринного походження з дотриманням вимог стандартів.

Ми маємо досвід в сертифікації бджільництва за міжнародними та приватних стандартами, зокрема Органічний Регламент ЄС, Органічний Стандарт Канади (COR) в Україні та за її межами.

В асортимент продукції бджільництва, що сертифікується нами в Україні входять мед, віск, пилок, маточне молоко тощо.

Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до бджільництва

Загальними вимогами до органічного бджільництва є:

  • Виробничі практики та технології повинні ґрунтуватися на використанні природних матеріалів та засобів при веденні бджільництва.
  • Територія навколо медозборів повинна бути обстежена пасічником на ризикованість можливого забруднення шкідливими речовинами, які бджоли можуть принести та вплинути на готову продукцію.
  • Постійне спостереження за станом здоров'я бджіл та вчасне оновляння стільників, з перевіркою воску на недозволені речовини.
  • Пасіка повинна бути розміщена на території в радіусі 3 км, джерела нектару та пилку переважно складаються з органічних та диких рослин, або рослин які піддаються мінімальному обробітку та впливу на довкіллі з мінімізацією ризику забруднення продукції бджільництва.
  • Вулики повинні бути виготовлені з природних матеріалів. У вуликах дозволено використовувати прополіс, віск та олію.
  • Проти кліща можливе використання, мурашиної, молочної, щавлевої кислоти, а також ментолу, тимолу, евкаліптолу або камфори.
  • Перехідний період триває 12 місяців. Під час перехідного періоду потрібно замінити віск на органічний. Якщо органічного воску немає, можливе використання неорганічного за умов, що він не забруднений недозволеними в органічному виробництві речовинами, віск отриманий із забрусу.
  • Бджолосім'ї завжди повинні залишатися із достатньою кількістю кормових запасів, зокрема взимку. Якщо виникла загроза для виживання сім'ї, можливо підгодівля органічним медом, органічним цукром, або цукровим сиропом, але за 15 днів до початку основного медозбору.
  • Оновлення пасіки неорганічними бджолами можливе лише у відношенні до 10% від загальної кількості бджолосімей на рік і лише за умови розміщення їх у вуликах з органічною вощиною.
  • Не дозволено під час відкачування меду знищувати бджіл, відкачувати мед з розплодом, застосовувати хімічні репеленти, обрізати крила у маток.

Стандарти

Органічне законодавство України

Органічне законодавство України

Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.

Регламент ЄС 2018/848

Регламент ЄС 2018/848

Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.

Органічний Стандарт Канади (COR)

Органічний Стандарт Канади (COR)

Сертифікація відповідно до Стандарту Канади є важливою умовою експорту органічної продукції в Канаду, а також допоможе експортувати в США.

Bio Suisse

Bio Suisse

Сертифікація відповідно до стандарту Bio Suisse є обов'язковою умовою для експорту продукції до Швейцарії.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашими фахівцями

Олександр Гера

Провідний фахівець із сертифікації