Сертифікація насіння та садивного матеріалу

Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Насінництва та розсадництва є важливим напрямом нашої діяльності, де ми маємо багаторічний досвід. Перший проєкт в Україні був реалізований саме під сертифікацією Органік Стандарт.

Органічне насіння і садивний матеріал — насіння і садивний матеріал, розмножені відповідно до вимог стандартів.

Ми маємо досвід в сертифікації насіння та садивного матеріалу за міжнародними стандартами, зокрема Органічний Регламент ЄС.

В асортимент продукції насінництва, що сертифікується нами в Україні входять зернові, бобові, технічні культури, є досвід сертифікації розсадників ягідних та плодових культур.

Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до виробництва насіння та садивного матеріалу

Загальними вимогами до органічного насіння і садивного матеріалу є:

  • використання переважно відновлюваних та власних ресурсів;
  • використання технологій, що не завдають шкоди здоров’ю людей, рослинам, добробуту тварин, запобігають забрудненню навколишнього природного середовища або мінімізують його;
  • сприяння високому рівню біорізноманіття, зокрема за допомогою використання різноманітного генетичного матеріалу рослин, такого як органічний гетерогенний матеріал і органічні сорти, придатні для органічного виробництва;
  • підтримання здоров’я рослин за допомогою превентивних заходів, зокрема таких як вибір відповідних видів, сортів або гетерогенного матеріалу, стійких до шкідників та хвороб, відповідна сівозміна, механічні й фізичні методи та захист природних ворогів шкідників;
  • ГМО, продукти, які вироблені з ГМО, і продукти, вироблені за допомогою ГМО, не дозволяється використовувати під час виробництва органічного репродуктивного матеріалу рослин;
  • щоб отримати органічний репродуктивний матеріал рослин для використання у виробництві інших продуктів крім репродуктивного матеріалу рослин, материнська рослина і, у відповідних випадках, інші рослини, призначені для виробництва репродуктивного матеріалу рослин, повинні бути вирощені відповідно до вимог стандартів протягом щонайменше одного покоління або, для багаторічних культур, протягом щонайменше одного покоління та двох вегетаційних сезонів;
  • для виробництва органічних сортів, придатних для органічного виробництва, органічну селекцію потрібно проводити в умовах органічного виробництва, зосередившись на підвищенні генетичного розмаїття, покладатися на природну репродуктивну здатність, а також агрономічні показники, стійкість до хвороб і адаптацію до різних місцевих ґрунтових і кліматичних умов;
  • всі методи розмноження за винятком меристемних культур повинні проводитись під сертифікованим органічним управлінням.

Стандарти

Органічне законодавство України

Органічне законодавство України

Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Сертифікація відповідно до Стандарту МАОС, що еквівалентний Регламентам ЄС, наразі є єдиною можливістю для експорту органічної продукції з України в ЄС.

Регламент ЄС 2018/848

Регламент ЄС 2018/848

Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.

Органічний Стандарт Канади (COR)

Органічний Стандарт Канади (COR)

Сертифікація відповідно до Стандарту Канади є важливою умовою експорту органічної продукції в Канаду, а також допоможе експортувати в США.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашим фахівцем

Віра Пасацька

Заступник керівника відділу сертифікації

Електронна пошта