Сертифікація рослинництва

Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Рослинництво є одним з наших основних видів діяльності, де ми маємо багаторічний досвід.

Органічне рослинництво — органічне виробництво, пов’язане з вирощуванням культурних рослин із дотриманням вимог стандартів.

Ми маємо досвід у сертифікації рослинництва за міжнародними та приватними стандартами: Органічний Регламент ЄС, Органічний Стандарт Канади (COR), Bio Suisse (Швейцарія), Naturland (Німеччина), KRAV (Швеція) в Україні та за її межами.

Асортимент продукції рослинництва, що сертифікується нами в Україні (та інших країнах) дуже широкий: зернові, бобові, технічні, олійні, плодово-ягідні, лікарські, горіхоплідні, овочі закритого та відкритого ґрунту.

Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до рослинництва

Загальними вимогами до органічного рослинництва є:

  • використання переважно відновлюваних та власних ресурсів;
  • використання технологій, що не завдають шкоди здоров’ю людей, рослинам, добробуту тварин, запобігають забрудненню навколишнього природного середовища або мінімізують його;
  • застосування для захисту рослин переважно агротехнічних, біологічних, механічних і фізичних методів з урахуванням відповідних сівозмін, а також шляхом вибору відповідних видів та сортів, стійких до шкідників і хвороб;
  • використання під час вирощування та обробки рослин методів, що оптимізують біологічну активність ґрунтів, забезпечують збалансоване постачання поживних речовин рослинам, у тому числі використання живих мікроорганізмів;
  • використання ґрунтозахисних технологій вирощування рослин, що запобігають виникненню у ґрунті ерозійних чи інших деградаційних процесів;
  • використання для сівби органічного насіння та садивного матеріалу;
  • проходження перехідного періоду, тривалість якого щодо земельних ділянок для вирощування однорічних культур не може бути менше ніж 24 місяці до початку посіву, а для багаторічних культур (крім фуражних) не може бути менше ніж 36 місяців до першого збирання органічної продукції.

У процесі органічного виробництва забороняється використання:

  • ГМО і продуктів, вироблених із або за допомогою ГМО;
  • синтетичних речовин, у тому числі агрохімікатів, пестицидів, регуляторів росту, гідропонних методів виробництва;
  • паралельного виробництва (органічне та неорганічне виробництво одним і тим самим оператором одного і того самого продукту).

Стандарти

Органічне законодавство України

Органічне законодавство України

Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.

Регламент ЄС 2018/848

Регламент ЄС 2018/848

Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.

Органічний Стандарт Канади (COR)

Органічний Стандарт Канади (COR)

Сертифікація відповідно до Стандарту Канади є важливою умовою експорту органічної продукції в Канаду, а також допоможе експортувати в США.

Bio Suisse

Bio Suisse

Сертифікація відповідно до стандарту Bio Suisse є обов'язковою умовою для експорту продукції до Швейцарії.

Naturland

Naturland

Сертифікація відповідно до стандарту Naturland дає додаткові переваги під час експорту продукції в Німеччину.

KRAV

KRAV

Сертифікація відповідно до стандарту KRAV дає додаткові переваги під час експорту продукції в Швецію.

International Sustainability and Carbon Certification<br>(ISCC EU, ISCC PLUS)

International Sustainability and Carbon Certification
(ISCC EU, ISCC PLUS)

Сертифікація відповідно до стандарту International Susutainability and Carbon Certification (ISCC EU, ISCC PLUS) надає додаткові маркетингові переваги при експорті.

Дунайська та Європейська соя

Дунайська та Європейська соя

Сертифікація відповідно до Методичних рекомендацій «Дунайської сої» або «Європейської сої» надає додаткові маркетингові переваги при експорті сої без ГМО до ЄС.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашими фахівцями

Віра Пасацька

Заступник керівника відділу сертифікації